Vybíráme z Hospodářských novin: Porovnání digitalizaci stavebnictví v Česku a Estonsku

Ve světě, kde se každý den objeví nové technologie, je stavební průmysl často považován za tradiční a pomalu se adaptující. Přesto se objevují kroky, které udávají směr modernizace celého odvětví. Přečte si články z přílohy Stavba Hospodářských novin.

Jak jsme na tom s BIMem v Česku?

Příloha dubnových Hospodářských novin a časopisu Ekonom s názvem Stavba se snaží najít odpověď na téma dnešního stavebnictví: digitalizaci celého procesu a zjednodušení administrativy.

Na otázku, jak jsme na tom s využíváním možností BIM a připravovaným Digitálním stavebním řízením se dozvíte v článku “Byli jsme průkopníky v digitálním světě, ale jdeme na to složitě.” Na řadu otázek odpovídají v článku představitelé odboru Koncepce BIM z České agentury pro standardizaci.

Připravte se na budoucnost a čerpejte výhody plynoucí ze zvýšení efektivity, snížené administrativy a celkového zpřehledněné každodenní rutiny využíváním modulárního software digitalizaci stavebnictví od Proconomu. Společné datové prostředí (CDE) je základem pro další služby a moduly v rámci BIM.

Digitalizace není jen o přechodu od papírových dokumentů k digitálním. Jde o komplexní transformaci procesů, která přináší efektivitu, zjednodušení komunikace a zásadní snížení chybovosti. Proconom nabízí platformu, která umožňuje projektantům, dodavatelům a investorům pracovat na projektu společně, v reálném čase, což značně zvyšuje produktivitu a snižuje nedorozumění.

Leaderem digitalizace je Estonsko

Pobaltské Estonsko svou ekonomickou proměnu postavilo právě na digitalizaci. Ukazuje nám cestu, na kterou v Česku opatrně vydáváme, ale zatím spíše přešlapujeme. Výhody digitalizace ve stavebnictví jsou neoddiskutovatelné. Firmám pomůže snížit provozní náklady, zkrátit dobu trvání projektů a zvýšit kvalitu staveb. Jak vše zvládli v Estonsku si přečtěte v článku “Stavební povolení za třicet dnů jde zvládnout, příklad hledejme v Estonsku.

Široké portfolio služeb

Vyjděte vstříc budoucnosti ve stavebnictví a využívejte aktivně Proconom. Sofistikované nástroje a služby nejen že zvyšují konkurenceschopnost českého stavebnictví, ale nastavují vysoký standard pro celé průmyslové odvětví.

Samotný software je optimalizován pro desktop, mobil i web, což jej činí ideální volbou pro každého, kdo hledá způsob, jak snížit komunikační šum a nedorozumění ve svých projektech.

S příchodem něčeho nového vždy vyvstanou obavy, nebo dokonce odpor. Některým zaměstnancům a vedoucím pracovníkům se zaběhlá rutina špatně překračuje a přijetí digitalizace se tak může zpomalit. Proto vám rádi pomůžeme s nasazením přímo ve vaší firmě, vyškolíme vás i vaše kolegy, odřídíme pilotní projekty a zajistíme koordinaci kvalitního zpracování dat.

Přišel vám článek užitečný? Sdílejte jej dál.